Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap
Makaleler   >

Antalya Havalimanı Side Transfer

Antalya Havalimanı, Side Transfer

Side Türkiye‘nin ve Dünyanın en gözde tatil merkezlerinden birisidir. Side beş yıldızlı otelleri ile özellikle balayı çiftlerinin ilk tercihlerinden biridir. Side de bulunan birçok tarihi yerler tarih seven turistler için de kesinlikle tercih edilmesi gereken yerlerden birisidir. 

Peki, tatilinize Side’yi seçtikten sonra nereden başlamalı? Öncelikle kalacağınız oteli seçmelisiniz? Side de genellikle 5 yıldızlı oteller şehir merkezine uzaktadırlar. Oteli kararlaştırdıktan sonra bu otel farklı tatil firmalarında farklı fırsatlarla karşınıza çıkabilir. 

Side ye en yakın havalimanı, Antalya havalimanıdır. Antalya havalimanı, Side arası 80 km. Antalya Havalimanı, Side Transfer hizmeti özel transfer ya da paylaşımlı(shuttle) transfer satın alabilirsiniz. Ayrıca bazı havayolları şirketlerinin ücretsiz servisi ile Side kavşağına kadar gidebilirsiniz. Ancak Side kavşağından gideceğiniz otel en iyi ihtimalle 20 kilometredir bundan dolayı ücretsiz servisleri kullanmanızı tavsiye etmem. Antalya Şehirlerarası otobüs terminalinden Side ye her saat otobüs var. Ancak Havalimanı otobüs terminali arası 10 kilometredir bence Antalya Havalimanı, Side Transfer için önceden bir transfer firmasıyla rezervasyon yaptırın. Bizim Transfer web sitesinden çevrimiçi (online ) yada telefon ile 724 sipariş verebilirsiniz. 

Peki, transfer firması ile otelinize geldiniz. Side de yapılacaklar nelerdir?

Side Antik Kent

Pamfilya’nın en önemli yerleşim yerlerinden olan Side de Bizans ve Roma dönemine ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bunların en başında Side Antik Tiyatro bulunmaktadır. Ayrıca sahile doğru inerken yol kenarında birçok tarihi eser ile adeta açık hava müzesini andırmaktadır. Deniz kıyısındaki Apollon tapınağı muhteşem mimarisi ile adeta göz kamaştırmaktadır. Apollon tapınağı önünde gün batımı fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

Side de Köprü çay nehri üzerinde bulunan Aspendos köprüsü MS 4. YY da inşa edilmiş ve bazı onarımlar ile halen kullanılmaktadır. Üzerinde fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Manavgat Şelalesini anlatmama gerek yok. 4 metre yükseklikten çok büyük miktarda su gürül gürül akmaktadır.

Bunların dışında köprülü kanyonda rafting, At safari, tekne turları Side de yapmanız gereken diğer aktivitelerdir.

Geri dönüş zamanı geldi bile şimdi önceden yaptırmış olduğunuz Antalya Havalimanı, Side Transfer ile yolda fotoğraflarınıza bakıp bazılarını silin bazılarınız düzeltin. İyi yolculuklar Hoş çakalın.

 Antalya Havalimanı, Side Transfer hizmeti satın almak için .