Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap

Blog

Alanya Gazipaşa Havalimanı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, Antalya'nın Gazipaşa ilçesindedir.  Gazipaşa Alanya Havalimanı 2bin metreden fazla kapalı alanı bulunmaktadır. Henüz yeni hizmete giren havalimanının yapımına 1991 yılında başlanmıştır ancak 2009 yılında faaliyete girmiştir. ilk etepda 150 kişilik uçaklaın inebileceği büyüklükte yapılan havalimanı 2016 yılında pistin uzatılması bitirilerek büyük uçakların inebileceği koşullara getirilmiştir. Gazipaşa Alanya Havalimanı 2017 yılında yolcu sayısı hedefini bir milyon olarak belirlemiştir. Özellikle büyük Rus ve ukrayna charter uçaklarının inmeye başlaması ile bir milyonu çok rahat aşabileceğine inanıyorum.

Gazipaşa Havalimanı Alanya kaç km?

Google aramalarına göre en çok merak edilen soruların başında Gazipaşa Havalimanı Alanya km yer almaktdır. Gazipaşa Havalimanı Alanya merkez 40 km mesafede bulunmaktadır. 

Gazipaşa Havalimanından Alanya ya nasıl Giderim?

Antalya daki toplam yatak kapasitesinin %27 si Alanyadadır. pek çok uluslararası otele sahip olan Alanya Her yıl bir çok turiste ev sahipliği yaparak dünya genelinde haklı bir üne sahiptir. Alanya ya gelen turistler için en yakın havalimanı Alanya  Gazipaşa Havalimanıdır. 2017 yılında gazipaşa havalimanına THY Pegasus ve Anadolujet hizmet vermektedir. Gazipaşa Havalimanı Alanya Transfer için Havaş ve Bizim Transfer hizmet vermektedir. Havaş Alanya şehir merkezine kadar gitmekte ve ücreti 17 TLdir.  Ancak gideceğiniz otel yada ev şehir merkezine uzak ise 15 TL den başlayan fiyatlar ile Bizim Transfer sizi kapınıza kadar götürmektedir. 7 24 hizmetinizde olan firmamıza telefon yada internet aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Eğer Gazipaşa Havalimanından araç kiraladıysanız size yeni açılan çevre yolundan gitmek yerine mutlaka eski sahil yolundan gitmenizi tavsiye ederim. Doğanın denizle buluştuğu muhteşem manzaraları görmek ve aşık olmamak mümkün değil. Eğer karnınız aç ise deniz kenarında bulunan balık restaurantlarında lezzetli balık yiyebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan sakin plajlarda denize girilebilir.

Gazipaşa havalimanından Anamur yaklaşık 90 km dir. Alanya Gazipaşa Havalimanından Anamur a Havaş çalışmamaktadır. Bunun yerine 30 TL karşılığında sizi Anamur transfer hizmeti veren 2 farklı firma vardır. Anamura giderken arkanıza yaslanın ve doğanın ve denizin eşsiz güzelliğini seyredin. Birbirinden güzel koylarda yolculuk ve seyir çok güzel olsada bazen mideniz bulanabilir ama bu manzaraya kesinlikle değer. 

Alanya Gazipaşa havalimanından Gazipaşa da ikame edenler için taksi ile gitmelerini gerekmektedir. Taksi yaklaşık 15 yada 20 TL tutmaktadır.

iyi Yolculuklar

Alanya da Tatil

Alanya Akdenizin eşsiz turizm destinasyonlarındandır. Gerek turizm tesisleri gerek tarih ve doğasıyla çok güzel bir tatil merkezidir.

Alanya da 700 den fazla otel bulunmaktadır. Bunlar arasında 5 yıldızlı ultra lüks otellerden apart otellere kadar çok çeşitli konaklama imkanları vardır.

Alanya da eğlence hayatıda çok hareketlidir. Eğer eğlenceye düşkün iseniz Alanya merkezine yakın bir otelde konaklamanızı tavsiye ederim zira eğlence mekanları Alanya merkezine çok yakın olan iskele bölgesinde toplanmışlardır. Bu bölgede irili ufaklı onlarca eğlence mekanları yan yana sıralanmıştır.

Alanya ya gelince mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi de Dim çaydır. Buraya öğlen saatinde gelip suyun üzerine kurulu olan çardaklardan birine geçip keyfinize bakabilirsiniz. Yazın en bunaltıcı sıcaklarında bile soğuk suda yüzmenin tadını çıkarın. Ayrıca yemekleri de harikadır. Alabalık ızgara ve Çoban kavurmayı tavsiye ederim. 

Alanya nın görülmesi gereken tarihi yerlerinden en güzeli Alanya Kalesidir. Kale 12. YY da Selçuklular tarfından yaptırılmıştır. Buranın tarihi yazıp sıkıcı olmak istemiyorum. Kaleye giderken zirvede durup benzersiz Alanya manzarasını seyredin ve fotoğraf çekmeyi Unutmayın. 

Tatiliniz bitmeye yakın bavul hazırlık telaşı başladı. Neyse ki Alanya ya yakın 2 tane havalimanı var. Alanya dan Antalya havalimanı 2 saat Gazipaşa havalimanı 1 saat sürmektedir. Havalimanına giderken Alanya da bulunan birçok havalimanı transfer firmasından birisini şeçebilirsiniz. benim tavsiyem sizi otelinizden alabilecek ve paylaşımlı havalimanı transfer şirketinden birisini tercih edin.

iyi tatiller

Tatilinize Sorunsuz Başlamak Sizin Elinizde

Yorucu bir uçak yolculuğunun ardından birisinin size beklediğinize emin olmak mı istiyorsunuz? Ya da bir seyahata iyi bir başlangıç mı yapmak istiyorsunuz? Bizim Transfer sizi sorunsuz olarak evinizden havalimanına yada havalimanından evinize sevgi ile ulaştırıyor. Kapıdan kapıya hizmet politikası ile sizlere %100 müşteri memnuniyet garantisi vermektedir.