Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap

Blog

Antalya Havalimanı nerede, nasıl ulaşım sağlarım?

Antalya havalimanı, Antalya merkezine 14KM. dışındadır. Antalya Havalimanı Türkiye turizminin en önemli havalimanı ve dünyaya açılan kapısıdır. 2016 yılında toplam yolcu kapasitesinin %75 i ni dış hat yolcular oluşturmaktadır.

Antalya havalimanı 1960 Yılında hizmete açılmıştır. Şu anda Türkiyenin en yoğun 3. Havalimanıdır. Toplam 13 milyon m2 alana kurulmuş ve 2 adet dış hat ve bir adet iç hat terminali bulunmaktadır.

Antalya havalimanı işleten firma İCf. About İCF IC holiding ve Fraport Ag ortaklığıdır. 2011 yılında avrupanın en iyi havalimanı olarak seçilen Antalya havalimanında içeriye girdiğiniz andan itibaren kalitesini hemen hissettiriyor. Havalimanı hizmet ve kalite bakımından Avrupanın önde gelen havalimanları arasında haklı bir yeri vardır. İçeride dünyaca ünlü cafe ve restoran zincirleri, Lounge solonlari, bankalar ve alışveriş noktaları ile ihtiyacınız olan herşey düşünülmüş.

2016 yılında Havalimanı yolcu sayısı 30 milyona yaklaşmaktadır. Toplam yolcuların 20 milyondan fazlası dış hat yolcusudur.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Toplam yolcusunun %75 i dış hatlar yolcusu olduğu için Antalya havalimanı ulaşım kolaylığı önem arzetmektedir. Antalya havalimanı çevresinde yakın ve uzak bir çok turizm bölgesi vardır. Bunlardan bazıları Alanya, Kemer, Side, Kemer, Kaş, Belek ve Manavgat tır. Antalya Havalimanı ulaşım konusunda gideceğiniz bölgeye göre Tramway Otobüs ve helikopter gibi çok çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Antalya Havalimanı Antalya merkez Ulaşım için Gideceğiniz bölgeye göre 600 ve 800 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Antalya dış hatlar teminalinden Tramway şehir merkezine kadar gitmektedir. Terminal binası dışında taksiler beklemektedir. Havaş otobüsleri terminal çıkışında sağ kısımda beklemektedir ve sizi şehir merkezine kadar götürmektedir.

Antalya havalimanı Belek ulaşım

Antalya havalimanı Belek ulaşım zor olmamakla beraber ucuza gitmek biraz zahmetli. Öncelikle 600 numaralı otobüse binip otogara oradan de Serik otobüsüne binmek gerekiyor ancak Serik otobüsünden indikten sonra Taksiye binip gideceğiniz otele kadar gitmeniz gerekmektedir. Bunun yerine Taksi ya da Bizim Transfer wep sayfasından sipariş verdiğnizde sizi özel transfer olarak 119 TL ücretle gideceğiniz otele kadar bırakacaktır. Bence tatilinize sorunsuz başlamak istiyorsanız bu ücrete değer.

Antalya Havalimanı Alanya Ulaşım

Antalya Havalimanından Alanya ulaşım otobüs ya da Transfer şirketleri ile sağlanabilir.  Otobüs ile gitmek için önce otogara gidip oradan her yarım saatte kalkan otobüslere binmek gerekiyor. Antalya Havalimanı Transfer şirketleri ile gitmek istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Antalya Havalimanı Alanya ulaşım fiyatları 35 TL den başlayıp 300 TL ye kadar çıkmaktadır. 

İyi Tatiller

Antalya Havalimanından Alanyaya nasıl giderim?

Antalya Havalimanından Alanyaya nasıl gidilir sorusunun cevabından önce dilerseniz biraz Alanya’yı tanıyalım.

Alanya kuzeyinde yeşil çam ve maki bitki örtüsü ile kaplanmış Toros dağları güneyinde ise muhteşem turkuaz rengiyle akdeniz ve tam ortasında yarımada şeklinde uzanan Alanya kalesi…Peki Antalya havalimanından alanyaya nasıl giderim? İşte cevabı

Antalya havalimanından Alanyaya nasıl gidilir sorusunun bir çok yanıtı var ama en basit ve ucuz olanı Bizim Transfer ya da 7 24 transfer wep sayfasından online sipariş verip , Antalya havalimanına indikten sonra sizi elinde Bizim Transfer tabelası ile karşılayan rehbere kendinizi tanıtın. Dilerseniz telefon ile ya da canlı sohbet seçeneğinden sipariş verebilirsiniz. Sonrasında Bizim transfere ait araçlar sizlere evinize ve otelinize kadar hizmet verecektir. Eğer Antalya havalimanından binip Okurcalar, Side ya da Okurcalar da otele gidecekseniz Alanya’ya varmadan önce sürücümüz sizi gideceğiniz otele kadar bırakacaktır. peki Alanya'dan Antalya haval'manna nasil gidilir? yine Bizim Transfer wep sayfasından online rezervasyon yaptırarak Alanya'da otelinizden alıp havalimanına kadar hizmet veriyoruz Lütfen dönüş tarihininden en az 24 saat önce rezervayonunuzu yaptırınız.

Alanya Kalesinin batı kısmında beyaz kumsalı ile ünlü Kleoptara plajı vardır. Kleopatra plajı mavi bayrakları ve kumsalı ile dünyaca bir plajdır. Alanya yı yukarıdan izlemek isterseniz Alanya kalesi ve Alanya seyir terası ideal yerlerdir.

Alanya da tatilin ana odağı Güneş deniz ve kumdur. Gece hayatı da oldukça renki olan Alanya da tarih ve doğa da gezilecek yerler arasında önemli yer kaplar.

Alanya Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu Alanyanın 20 km doğusunda bulunur. Muhteşem doğanın içinden geçerek buz gibi suların aktığı kanyona ulaşıtığınızda içinizi açan kanyon ile buluşuyorsunuz. Kanyonun uzunluğu yaklaşım 500 metredir. Aynı zamanda bazı bölgelerinde yüzebilirsiniz tabiki soğuğa dayanabilirsen…

Eğer Alanya da konakladığınız otel İncekum, Okurcalar, Türkler ya da Konaklı bölgesinde ise otobüs ile Alanya merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle Okurcalar bölgesinde çok güzel koylar vardır. Ayrıca Alarahan kalesini görmenizi tavsiye ederim. Alanya şehir merkezinde ve Damlataş bölgesinde birçok cafe ve restoran bulabilirsiniz.

İyi Tatiller

Antalya Havaalanı Transfer

Antalya havaalanı transfer.

Şirketimiz Antalya havalimanı transfer hizmetini çevreye duyarlı ve ekonomik olarak gerçekleştirmektedir. Antalya havaalanı Alanya transfer servisinde en uygun fiyat ve memnuniyet garantisi ile kapınıza kadar transfer hizmeti sunmaktadır. Peki niçin rakiplerin fiyatları ve araçlarını araştırarak zaman kaybediyorsunuz?

        Antalya havaalanı transfer servisinde uygun fiyat avantajı

Antalya havaalanı: Türkiye’nin dünyaya açılan kapısıdır. Toplam 3 adet pist bulunmaktadır. 
Antalya terminal 1: İç hatlar ve dış hatlara hizmet vermektedir. 
Antalya terminal 2: Dış hatlara hizmet vermektedir. Antalya havaalanı (AYT) dünya standartlarının üstün bir kalite ile hizmet vermektedir. İçeresinde, free shoplar, bir çok kafe araç kiralama şirketleri, bankalar ve daha sayamadığımız bir çok hizmet noktası bulunmaktadır. Hizmet kalitesi bakımından birçok ödül alarak ülkemizin gurur duyduğu bir havaalanı haline gelmiştir. Bu ve benzer havaalanları sayısının artması ülkemizin kalite ve standartlarının yükselmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Bunun yanında yolcu sayısını ve inen uçak sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

Antalya havaalanı transfer hizmeti
Antalya havaalanından valiziniz aldıktan sonra dışarıda tramvay otobüsler ve taksiler bulunmaktadır. Antalya havalimanı transfer için taksi ya da minibüs kullanarak istediğiniz noktaya kadar gidebilirsiniz. Bunun yanında Atlas Global’ın ücretsiz havaalanı transfer hizmeti bulunmaktadır. Fakat sadece yol üzerinde belirli noktalarda durmakta ve Alanya’nın girişine kadar getirdiğini unutmayın.

Dikkat! Atlas Global ücretsiz havaalanı transfer hizmeti belli noktalarda durur, Alanya girişine kadar gider.

Eğer sizde ucuza ulaşım istiyorsanız taksi yerine transfer firmalarını tercih etmelisiniz. Antalya havaalanı transfer için önceden internette biraz sörf yapmanız en uygun fiyatı bulmanıza yardımcı olacaktır. Şu an en uygun Antalya Havaalanı transfer fiyatı 35 TL ancak özel transfer (VIP Transfer.) isterseniz bu ücret artmaktadır.

Uygun fiyata Antalya havaalanı transfer sadece 35TL.

Antalya havalimanı transfer güzergahlarının bazıları

  • Antalya Alanya transfer
  • Antalya Side transfer
  • Antalya Mahmutlar transfer

Bütün Antalya havalimanı transferleri için tıklayınız.
 

Antalya hakkında
Antalya Türkiye’nin güneyinde en büyük turizm şehridir. Özellikle Side Belek ve Alanya dünyanın en önemli turizm destinasyonlarındandır. Antalya’nın kuzeyinde Toros sıradağları denize paralel olarak uzanmaktadır. Böylelikle denizin ılıman iklimi bölgeyi nemli ve kuzey ile Antalya’nın bağlantısını kısmen kesmiştir.
 

Antalya da turizmin yanı sıra tarım ve inşaat bölgenin ekonomisinde diğer önemli gelir kaynaklarıdır. Özellikle son yıllarda yabancı yatırımcı ve turistler konut sektöründe önemli bir duyulmaktadır. Ayrıca 2017 yılında çıkarılan kanuna göre Türkiye den Gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık hakkı verilmesi ile ilgi daha da artmıştır

Antalya Havalimanı Transfer

Antalya Havalimanı Transfer 

Havalimanı Adı: Antalya Havalimanı

Havalimanı Kod: AYT

Terminal Sayısı: 3

Resmi wep sitesi: http://www.aytport.com/tr/index_1.asp

Antalya havalimanından Antalya ve ilçelerine ulaşmanın en kolay ve en güvenli yolu Bizim Transfer wep sitesinden (http://www.bizimtransfer.com/tr) Antalya havalimanı Transfer rezervasyonu ile yapılabilmektedir. Özellikle Antalya havalimanı transfer için en uygun fiyatı arıyorsanız fiyatlarımıza kesinlikle bakmalısıınız. İhtiyacınıza göre paylaşımlı ve Özel Transfer seçeneklerine göre en uygun fiyat garantisi verlimektedir.

Antalya Havalimanı Taksi

Antalya havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız en kolay yolu 2016 yılında faaliyete giren tramwaydır. Tramway Antalya havalimanı dış hatlar çıkışından şehir merkezine kadar gitmektedir. Tramway'a binmek için Antalya KentKart almalısınız. Antalya KentKartı Antalya Havalimanı tramway durağı önünden kredi kartınızla alabilirisniz.Ayrıca 600 numaralı şehir otobüsü de Antalya şehir merkezine kadar gitmektedir. Eğer oteliniz ya da gideceğiniz yer Lara ve Antalya yakınında ise Antalya havalimanı terminali dışarısında ki taksileri kullanabilirsiniz. Sizi dilediğiniz yere kadar götürebilirler ama birçok takside LPG tankı olduğu için valiz hacmi kısıtlıdır. Bu bakımdan sürücüye valiz sayınızı belirtmekte fayda vardır.

Antalya Havalimanından Side'ye nasıl gidilir?

Antalya Havalimanından Side'ye otobüs yada havalimanı transfer şirketleri ile gidilebilir. Antalya Havalimanı Side arası 70 km'dir. Antalya havalimanından Side'ye otobüs ile gitmek için önce  şehir otobüsü ile Antalya şehirlerarası otobüs terminaline varmalısınız.   Buradan her saat başı  Side'ye otobüs kalkmaktadır. Otobüs ücreti 20 TL'dir. Gece saat 21:00 itibaren otobüs seferleri yoktur. 

Ayrıca Antalya  Havalimanı Transfer şirketleri ile Side ye kolayca gidebilirsiniz. Antalya Havalimanından Side'ye transfer fiyatı 160 TL'den başlamaktadır. Kişi sayısı ve arac sınıfına göre fiyatları artmaktadır. Eğer bu ücret pahalı diyorsanız sadece Bizim Transferde bulabileceğiniz paylaşımlı transfer ile gidebilirsiniz. Bizim Transfer den önceden rezervasyon yapmak koşulu ile 35  TL 'ye paylaşımlı transfer ayarlayabilirsiniz. Bütün araçlarımız 14 kişilik Mercedes Sprinter özel dizayndır. 

Alanya Havalimanı Transfer

Alanya'ya Tatile geleceksiniz otelinizi ayarladınız peki ya Antalya havalimanından Alanya'ya otelinize nasıl gideceksiniz. Alanya Havalimanı Transfer biraz meşakatli olsa da kolay yolları var.

Alanya tarihi yerleri denizi ve doğası ile Akdenizin parlayan yıldızı ve ülkemizin dünyaya açılan kapısıdır. Alanya'yı her yıl yerli yabancı yüzbinlerce turist ziyaret etmektedir. Tursitlerin ziyaret için birçok haklı sebebleri var. Bunların başında mavi bayraklı plajları, şehrin doğası ve tarihi güzellikleri yer almaktadır. Alanya turizmin yanında tarım ve inşaat şehrin önemli gelir kaynaklarındandır. Özellikle son yıllarda başlayan yabancı turistlere gayrimenkul satışı ile inşaat sektörü ve buna bağlı yan sektörler önemli gelişme göstermiştir. Alanya eğitim alanında da önemli gelişmeler göstermektedir. Alanya da birisi özel birisi özel olmak üzere iki tane üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerde okuyan binlerce üniversite Alanyamızda en güzel şekilde ağırlanmaktadır. Ayrıca bölge hastanesinin 2017 yılında bitirilmesi ile bölgenin en önemli sağlık merkezi haline gelmiştir. Buna benzer bir çok özelliği ile Alanya tam size göre.

Alanya Havalimanı transfer için farklı yöntemler vardır. Bunlardan belki de en kolay olanı taksidir. Rezervasyon yapma derdiniz olmadan hemen Antalya Havalimanında karşınıza çıkan ilk taksiye binebilirsiniz. Ancak kolay olduğu kadar bazı dezavantajları da vardır. Taksiler genellikle eski model araçlar olduğu için konfor anlamında beklentilere tam anlamıyla cevap veremiyor. Bazıları kısa mesafede konfor önemli değil diyebiliyor. Peki ya fiyat? Antalya ve Alanya havalimanında taksi fiyatları can yakıyor. Özellikle Antalya havalimanından Alanya da bir otele gelecekseniz 400 TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Antalya Havalimanı Transfer şirketleri diğer seçeneğinizdir. Taksiye göre hem ucuz hem de konforlu araçlarla otelinize kadar gelebileceğinizi söylesem hayır demezsiniz değil mi? Tabiki de. Bizim Transfer olarak Antalya ve gazipaşa Havalimanından otelinize yada evinize kadar transfer hizmetini son model araçlarla gerçekleştiriyoruz. Alanya Havalimanı transfer Gazipaşa dan yaklaşık 45 dakika Antalya dan 2 saat sürmektedir. Üstelik 5 TL den başlayan fiyatlarla havalimanı Transfer hizmetinizi gerçekleştiriyoruz. Antalya Havalimanı Alanya Transfer 35 TL, Gazipaşa'dan Alanya Havalimanı Transfer 20 TL, Antalya Havalimanından Avsallar Transfer 35 TL'dir.

Antalya Havalimanı Vip transfer ise kedini rahat hissetmek isteyenlerin tercihidir. Ücret olarak shuttle transfere göre daha pahalı olsa da taksiye göre daha ucuzdur. Genellilke Transporter ya da Vito araçlarla transfer hizmeti gerçekleştirmektedir. Daha üst sınıf vip transfer isterseniz size daha da lüks bir arac tahsis edilecektir. Ancak bunun için 400 TL yi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Ayrıca Bizim Transfere vereceğiniz paylaşımlı transfer ile çevreye daha az zehirli gaz salgılanmasına vesile oluyorsunuz. Bütün misafirlerimize paylaşımlı transfer öneriyoruz. Kısacası Antalya ve Gazipaşa havalimanı transferinizi paylaşımlı Transfer ile gerçekleştirerek hem ekonominiz hemde çevreniz daha az zarar görür. Üstelik 7 24 çağrı merkezimizden Transfer siparişi verebilirsiniz.